Erhan UYAN Hakkında

Erhan UYAN kimdir?


1976 İzmir doğumlu Erhan UYAN’ın deniz ve yelkencilik sevdası, henüz 4 yaşındayken amcası Sinan UYAN'ın Marmaris'te imal edilmiş Guletiyle tanışmasıyla başlamıştır. 1980'den 1997 yılına kadar bu guletle bol bol yelken seyri yapmıştır.


1987-1996 tarihleri arasında Okçuluk yapmış ve Milli Takımda ülkemizi temsil etmiştir. Bunun yanında çocukluğundan itibaren motosiklet sporuna ilgisi, tutku derecesinde devam etmektedir.


1998 yılında sahip olduğu yelkenli 470 ile yelken sporuna aktif olarak başlamış ve EAYK ta çeşitli ekiplerde yarışmıştır. 2004 yılından itibaren BENETEAU First Class 7,5 One Design'ların gelmesi ile €ALANTORE$ ekibinde yarış hayatına devam etmiş ve 2008 yılında yarıştığı tekneyi satın alarak eğitim vermeye başlamıştır.


9 Eylül Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Celal Bayar Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olarak Netsis Yazılım, Turkcell İzmir bölge müdürlüğü, Yaşar Holding (Astron), Öztüre Holding (Sedbim Bilişim)'de çalışmış ve 2015 yılı itibarı ile UYAN Sailing Yelken Okulunda iş hayatını devam ettirmektedir...


2012 yılında ULUSOY Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi "Ticari Yat Kaptanı" bölümünü başarı ile tamamlamıştır.


2014 yılında TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) ve ISAF (International Sailing Federation)'dan "YY5 YELKEN EĞİTMENLİK" sertifikalarını almış ve Uluslararası Yelken Eğitmeni olmuştur.


2015 yılında "ISAF Denizde Hayatta Kalma" eğitimini tamamlayıp sertifikasını almıştır. Artık yurt içi ve yurt dışı açıkdeniz yarışlarında gerekli olan sertifikaya da sahip olmuştur.


2016 yılı başında TYF TUYEP Akreditasyonu denetiminden geçip gerekli işlemleri tamamlamış ve İzmir'in ilk TUYEP Yelken Okulu statüsünü kazanmıştır.


2016 Yılı Mayıs ayında IRC Ölçücüllük sertifikasını da başarı ile tamamlamış ve bilgi birikimini bir üst seviyeye çıkartmıştır.


2021 Yılında YY5 olan Eğitmenlik derecesini YY6'ya yükseltmiş ve Türkiye'de YY6 sertifikası alan ilk eğitmenlerden birisi olmuştur.


Bu güne kadar verdiği yüzlerce eğitimde 100.000 deniz mili tecrübesi olan Erhan UYAN bu tecrübelerine her geçen sene yenilerini eklemektedir.


Evli ve iki kız çocuğu babasıdır.


Kişisel Web sayfası için www.erhanuyan.com 'u ziyaret edebilirsiniz.